Rada Pedagogiczna

W Liceum działa Rada Pedagogiczna, która jest kolegialnym organem szkoły w zakresie realizacji jej statutowych zadań dotyczących kształcenia, wychowania i opieki. W skład Rady Pedagogicznej wchodzą wszyscy nauczyciele zatrudnieni w szkole. Rada Pedagogiczna uchwala regulamin swojej działalności, który nie może być sprzeczny ze Statutem Liceum.

Do kompetencji stanowiących Rady Pedagogicznej należy :

1)zatwierdzanie planów pracy szkoły,
2)zatwierdzanie wyników klasyfikacji i promocji uczniów,
3)podejmowanie uchwał w sprawie inowacji i eksperymentów pedagogicznych,
4)ustalanie organizacji doskonalenia zawodowego nauczycieli,
5)podejmowanie uchwał w sprawie skreślenia z listy uczniów.

Rada Pedagogiczna opiniuje w szczególności :

1)organizację pracy szkoły, w tym zwłaszcza tygodniowy rozkład zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych,
2)projekt planu finansowego szkoły,
3)wnioski dyrektora o przyznanie nauczycielom odznaczeń, nagród i innych wyróżnień,
4)propozycje dyrektora szkoły w sprawach przydziału nauczycielom stałych prac i zajęć w ramach wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatkowo płatnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Wiktor Kamieniarz
Skrzypczak Eliza