Kierunki kształcenia

Kształcenie w Liceum odbywa się zgodnie z przepisami określającymi ramowe plany nauczania oraz podstawę programową kształcenia ogólnego dla liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych i techników. Dyrektor na podstawie rozporządzenia MEN w sprawie ramowych planów nauczania, w porozumieniu z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim opracowuje plan nauczania liceum, w którym dokonuje podziału godzin na poszczególne zajęcia edukacyjne i wyznacza dla danego oddziału od 2 do 4 przedmiotów, ujętych w podstawie programowej w zakresie rozszerzonym. W II Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie kształcenie w poszczególnych klasach odbywa z rozszerzonym programem nauczania z następujących przedmiotów

Cykl nauczania od roku szkolnego 2023/2024:

IB        profil biologiczno-chemiczny               (biologia, chemia)
IC        profil biologiczn-matematyczny          (biologia, matematyka)
ID        profil geograficzny                              (geografia, j. angielski)
IE        profil ekonomiczny                              (matematyka, geografia)
IH        profil humanistyczny                           (j. polski, historia, wiedza o społeczeństwie)
IM       profil matematyczny                            (matematyka, fizyka/informatyka)

Cykl nauczania od roku szkolnego 2022/2023:

IIA        profil ogólny                                         (biologia, j. angielski)
IIB        profil biologiczno-chemiczny               (biologia, chemia)
IIC        profil matematyczno-biologiczny         (biologia, matematyka)
IID        profil
biologiczno-chemiczna               (biologia, matematyka)
IIE        profil ekonomiczny                              (matematyka, geografia)
IIH        profil humanistyczny                            (j. polski, historia, wiedza o społeczeństwie)
IIM       profil matematyczno-informatyczny    (matematyka, fizyka/informatyka)

Cykl nauczania od roku szkolnego 2021/2022:

IIIA       profil ogólny                                        (biologia, j. angielski)
IIIB       profil biologiczno-chemiczny               (biologia, chemia)
IIIE       profil ekonomiczny                              (matematyka, geografia)
IIIH       profil humanistyczny                           (j. polski, historia, wiedza o społeczeństwie)
IIIM       profil matematyczno-informatyczny    (matematyka, informatyka)

Cykl nauczania od roku szkolnego 2020/2021:

IVB      profil biologiczno-chemiczny               (biologia, chemia)
IVC      profil biologiczno-chemiczny               (biologia, chemia)
IVE      profil ekonomiczny                              (matematyka, geografia)
IVH      profil humanistyczny                           (j. polski, historia, wiedza o społeczeństwie)
IVM      profil matematyczno-fizyczny             (matematyka, fizyka)

Eliza Skrzypczak
(2022-09-01)